Лий, лий - не жалій! Що буде, якщо перелити оливу в двигун?

09.10.2024
Кожен водій знає, що моторна олива - це стратегічно важливий компонент, який завдяки змащенню рухомих деталей запобігає ушкодженням, передчасному зносу деталей, а також оберігає мотор від перегріву. Але багато водіїв-початківців занадто стараються і перестраховуються, додаючи моторну оливу з лишком. 

Багато - не завжди добре чи завжди недобре?

Заливка зайвої оливи в двигун, навіть на один сантиметр вище рекомендованого рівня, може призвести до серйозних наслідків. Надлишок мастильного матеріалу порушує роботу двигуна, підвищуючи тиск у системі змащення. Це призводить до видавлювання сальників і ущільнювачів, що спричиняє витікання оливи і знижує ефективність двигуна. Крім того, надлишки оливи можуть потрапити в камеру згоряння, спричиняючи утворення нагару, підвищену витрату пального та прискорений знос поршневої групи. Підвищений тиск також може пошкодити свічки запалювання, порушивши роботу двигуна.

Тому рекомендується не тільки дотримуватися рекомендацій виробника, а й регулярно перевіряти рівень масла.

Що робити, якщо стався перелив?

Незалежно від року випуску автомобіля рівень масла потрібно якомога швидше повернути до допустимої норми. Самостійно це можна зробити одним зі способів:

  • Якщо є можливість залізти під автомобіль (через оглядову яму або підйомник), то можна просто відкрутити зливну пробку;
  • В іншому разі доведеться скористатися аптечним шприцом і гумовою трубкою, якими надлишок відкачується через маслозливну горловину.

Після цих маніпуляцій необхідно перевірити рівень масла щупом, а також важливо уважно стежити за роботою двигуна. При появі незвичайного шуму, підвищенні температури або тиску краще звернутися до СТО для професійного обстеження. А для цілковитої безпеки злив краще довірити досвідченим СТОшникам, у яких заразом можна отримати відповіді на всі запитання з приводу рівня оливи. 

Поділіться статтею