Чи можна їздити зі знятою турбіною?

09.10.2024
Коли у вас спускає колесо в дорозі, то можна поставити запаску на деякий час. А якщо дух випускає турбіна, то необхідно швидше звертатися на автосервіс для її ремонту. Але багато хто продовжує їздити після зняття вузла, незважаючи на істотну втрату потужності і труднощі під час розгону. Але те, що автомобіль здатний пересуватися, не означає, що його можна використовувати. У крайньому разі тільки для того, щоб пригнати на автосервіс для зняття вузла і потім для встановлення. 

Особливості "поведінки" автомобіля без турбіни

Якщо ігнорувати цю рекомендацію і продовжувати активно їздити на авто, можна зіткнутися з такими негативними наслідками:

1) При відмові турбіни тиск повітря в двигуні знижується, що призводить до збільшення витрати пального. У деяких випадках, особливо на дизельних двигунах, витрати можуть зрости вдвічі.

2) Через неповне згоряння пального його залишки можуть потрапляти у вихлопну систему. На бензинових двигунах це здатне вивести з ладу каталізатор або пошкодити клапани, а на дизельних - призвести до поломки сажового фільтра.

3) Якщо пошкоджена турбіна все ще перебуває в двигуні і не видалена, зношення її втулки і вала може спровокувати значні витрати моторного мастила (до 1-2 літрів на тисячу кілометрів). Важливо контролювати його рівень, щоб уникнути критичного пошкодження двигуна.

4) Тривала робота двигуна в таких умовах може викликати утворення нагару на поршневих кільцях і пошкодити форсунки, що погіршить роботу двигуна.

Так що їздити зі знятою турбіною можна - АЛЕ вкрай небажано! Потім у будь-якому разі доведеться чистити каталізатор або фільтр сажі. Але якщо все-таки не вдалося відмовитися від поїздок, наші майстри в ТурбоСТО радять повідомити про це перед встановленням відремонтованої турбіни. Краще взагалі провести діагностику ПНВТ і двигуна, щоб несправність цих вузлів не спровокувала повторне пошкодження турбіни.

Поділіться статтею