Ми працюємо. Телефонуйте!
image
Безкоштовна діагностика турбіни
image
Не знайшли, що шукали?

(050) 73-43-992

(050) 73-43-992

(097) 12-44-338

(097) 12-44-338

з 8:30 до 19:30 (пн-сб)

(050) 73-43-992

(097) 12-44-338

Акції Карта проїзду

Щоденно:

з 8:30 до 19:30 (пн-сб)

(050) 73-43-992

(097) 12-44-338

з 8:30 до 19:30 (пн-сб)

(050) 73-43-992

(097) 12-44-338

Втрата потужності дизельної турбіни: причини й ознаки

29. 01. 2020

Правильно функціонуюча турбіна в дизельному моторі здатна забезпечити збільшення корисної потужності без необхідності збільшувати об’єм циліндрів. Коли турбонагнітач виходить з ладу, це одразу помітно через знижену потужність двигуна. Розглянемо, з яких причин втрачається потужність, як визначити причину й коли звертатися по професійну допомогу.

Особливості дизельної турбіни

Якщо в автомобілі зросло споживання палива, якщо він дивно шумить під час руху, а вихлоп став чорним або білим, потрібно їхати до СТО для технічної діагностики турбіни. З яких причин виникають ці симптоми? Є кілька характерних факторів.

Особливості конструкції

Дизельні мотори комплектують VNT турбінами (ТІГ або турбіни зі змінною геометрією). І замість класичних перепускних клапанів передбачена крильчатка. Вона переспрямовує відпрацьовані гази. Її принцип роботи схожий на функції клапанів: керує процесами вакуумна система. ТІГ турбіна не функціонує, якщо спрямовуючі лопаті закриті, а відпрацьовані гази не спрямовуються через колектор.

Проблема в тому, що на турбіну зі змінною геометрією негативно діє високотемпературний режим. Тому вони можуть працювати тільки в дизельних двигунах: температура вихлопу у них нижча, в порівнянні з бензиновими.

Ресурс експлуатації

Турбіна дизельного мотора – надійний агрегат з тривалим експлуатаційним терміном. У ній все зроблено для того, щоб система працювала без збоїв. Так і буває за умови своєчасного обслуговування, застосування якісного палива, дотримання періодичності заміни оливи та інших правил експлуатації.

У таких випадках турбокомпресор без проблем працює, і його ресурсу вистачає приблизно на 200 тис. км пробігу. Якщо ж порушувати правила, ресурс скоротиться в середньому до 50 тис. км.

Чому знижується потужність турбіни?

Є кілька причин, через які порушується робота турбокомпресора дизельного двигуна:

мало мастила. Цей фактор значно скорочує експлуатаційний термін турбіни. Проблема виникає через закупорку магістралей, забруднення системи, брудні фільтри, неякісне пальне;

паркування «по-гарячому». Турбовані автомобілі не можна глушити одразу після тривалої або інтенсивної їзди. Тому важливо дати двигуну кілька хвилин попрацювати на холостих обертах;

вуглецевий вміст в оливі. Якщо в оливі є надлишок вуглецю, він буде відкладатися у турбокомпресорі. В процесі виникне дисбаланс, й агрегат зламається;

неправильна робота вихлопної системи: зростання тиску вихлопу через закупорку сажового фільтра. В результаті  – гази в компресорі інтенсивно впливають на вал й навантаження значно зростає. Один з чинників прояву проблеми – свист турбіни;

потрапляння через повітрозабірники сторонніх елементів. Вони пошкоджують лопаті, порушують їхній баланс, призводять до передчасного зношення валу, підшипників.

Якщо знизилася потужність дизельної турбіни, а процес їзди супроводжується свистом, збільшеною витратою палива, кольоровим вихлопом – важливо не планувати тривалих поїздок і якомога швидше звернутися до СТО задля кваліфікованої діагностики турбіни.

ЩО МОЖЕ БУТИ КОРИСНИМ ДЛЯ ВАС?

Корисні знання

29. 01. 2020

Як перевірити актуатор турбіни?

Коли мотор автомобіля функціонує на підвищених обертах, турбонагнетатель важливо захистити від ймовірних перевантажень. Для цього комплекс турбонаддува доповнюють електронним актуатором. По суті, це клапан, здатний випускати виходять назовні …

Купити
29. 01. 2020

Втрата потужності дизельної турбіни: причини й ознаки

Коли турбонагнетатель виходить з ладу, це відразу помітно за зниженою потужності двигуна. Розглянемо, на яких причин втрачається потужність, як визначити причину і коли звертатися за професійною допомогою.

Купити
29. 01. 2020

Як працює вакуумний клапан турбіни?

Його завдання – підтримувати стабільний тиск повітря і рідини. Не маючи цього клапана, мотор може швидко зламатися через перевантаження. Розглянемо, як функціонує вакуумний клапан.

Купити
контакти

Національна мережа СТО з ремонту турбін

Філії по всій Україні:

Київ, Харків, Львів, Одеса, Рiвне, Вінниця, Івано-Франківськ, Дніпро, Житомир, Черкаси.

А також, приймаємо на ремонт турбіни з міст:

Запоріжжя, Маріуполь, Кропивницький, Кривий Ріг, Кременчук, Хмельницкий, Полтава, Чернігів, Суми, Херсон, Миколаїв, Ужгород, Луцьк.

Переглянути адреси
image